Opcje przeglądania

Pomoce dydaktyczne

Jak dowodzą badania, na efektywność nauki największy wpływ mają trzy zmysły: wzrok, słuch i dotyk. W przypadku młodszych i starszych uczniów, dużą rolę odgrywa jeszcze jeden czynnik, a mianowicie emocjonalność. Ciekawość, radość, zachwyt i entuzjazm ułatwiają dzieciom zapamiętywanie. Gdy uczniowie podczas codziennej edukacji nudzą się i są obojętni na to, co się wokół nich dzieje, wówczas prawdopodobieństwo skutecznego opanowania nowych umiejętności jest bardzo małe. Emocjonalne zaangażowanie zwiększa szansę na sukces i postęp w poszerzaniu wiedzy.

Jak zatem wywołać u dzieci pozytywne emocje oraz zaangażować kilka zmysłów jednocześnie, a więc wpłynąć na efektywność codziennej nauki? Rozwiązaniem są profesjonalne pomoce edukacyjne. Dzięki nim zajęcia stają się bardziej interesujące i zajmujące. Wiedza podręcznikowa wsparta nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi staje się dla uczniów bardziej przystępna. Dzieci korzystające podczas lekcji z plansz, przyrządów, modeli, tablic bądź zestawów uczą się szybciej i skuteczniej. Ponadto rozwija się ich wyobraźnia oraz zdolność logicznego myślenia.

Pomoce dydaktyczne są również niezwykle istotne w przypadku najmłodszych dzieci, dla których przedszkole jest miejscem, gdzie zdobywają pierwsze, cenne umiejętności. Gry, zabawki, klocki, układanki, piankowe kształtki rehabilitacyjne czy chusty animacyjne wspomagają rozwój przedszkolaków. Pomagają zrozumieć otaczający ich świat, pobudzić wyobraźnię, trenować słownictwo, a wszystko to dostarczający wielu wrażeń sposób.

Pomoce edukacyjne dla szkół i przedszkoli wspomagają rozwój uczniów i najmłodszych dzieci, ułatwiają zdobywanie nowych umiejętności, rozwijają wyobraźnię, angażują zmysły i wywołują wiele emocji. Włączone do codziennej nauki sprawiają, że lekcje i zajęcia dodatkowe stają się bardziej interesujące. Atrakcyjna kolorystyka i przyciągające uwagę projekty dostępnych w naszej ofercie pomocy dydaktycznych sprawiają, że dzieci sięgają po nie z radością i przyjemnością.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Tel. 737 856 810
E-mail: biuro@pracowniaszkolna.pl
Sklep internetowy Shoper.pl